Udruženje redovno organizira edukacije, osposobjavanja i licenciranja za obrtnike i druge zainteresirane sa temama kao što su: higijenski minimum, edukacija prijevoznika, porezne novosti, CNC operateri, AutoCAD i 3D, informatički tečaj i sl. Obavijesti o ovome možete pratiti na ovoj stranici, ali i primati SMS-om te elektroničkom poštom. Udruženje organizira edukacije koje su korisne obrtnicima te ukoliko imate prijedloge pozivamo vas da se javite.

Hrvatska obrtnička komora u suradnji s Obrtničkom komorom za München i Gornju Bavarsku (HWK), poziva Vas da sudjelujete na seminaru

„Uvjeti poslovanja u Njemačkoj“.

Seminar će se održati u srijedu, 17. listopada 2018. godine u prostorijama Hrvatske obrtničke komore, Ilica 49/I, Zagreb, s početkom u 13.00 sati.

Ukoliko razmišljate o širenju svoga tržišta van granica Hrvatske i Njemačka je zemlja u kojoj biste željeli ponuditi svoje robe i / ili usluge, ovakav je seminar odlična priprema za vas. Kako pronaći nove kupce i koje zahtjeve njemačko tržište postavlja pred one koji na njemu posluju, samo su neka od pitanja na koja će vam ovaj seminar ponuditi odgovore.

Seminar će se održati na hrvatskom jeziku, a za sudjelovanje obavezna je prethodna prijava putem priloženog obrasca na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. Ili putem telefona 01/ 4806-666 ili 072 000 026 od 08:00 do 12:00 sati. Broj sudionika je ograničen kapacitetom dvorane. Sudjelovanje je besplatno. Rok prijave je 15.10.2018.

Detaljne inforamcije na web stranici HOK-e: https://www.hok.hr/press/novosti/prijavite_se_na_seminar_uvjeti_poslovanja_u_njemackoj

Program (preliminarni)

12.30 – 13.00 Registracija

13.00 Uvod u seminar

Glavna tajnica HOK

Predstavnik Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke

"Uvjeti poslovanja u Saveznoj Republici Njemačkoj"

13.20 - Predstavnik Obrtničke komore za München i Gornju Bavarsku HWK

"Hrvatsko – njemački gospodarski odnosi"

13.40 - 13.50 odgovori na pitanja

13.50 - Predstavnik Obrtničke komore za München i Gornju Bavarsku HWK

"Kako obavljati djelatnost u Njemačkoj"

14.20 - 14.30 odgovori na pitanja

14.30 - Predstavnik Obrtničke komore za München i Gornju Bavarsku HWK

"Prekogranično obavljanje usluga u Njemačkoj (pravna pitanja, radne dozvole, strukovno obrazovanje, PDV broj, inspekcije, kazne)"

15.00 - 15.30 odgovori na pitanja

Neformalni susreti i ručak

Počele su prijave za „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u svibnju ove godine objavilo je Otvoreni javni poziv za Projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2018. godinu, a prijave se zaprimaju od 1. rujna. Ovaj Otvoreni javni poziv namijenjen je učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za zanimanja iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica.

Udruženje obrtnika Samobor poziva sve svoje članove (obrtnike i poduzetnike sa područja Samobora, Svete Nedelje i Stupnika) da iskažu svoj interes i prijave sebe i svoje zaposlenike na edukacije koje je Udruženje pripremilo za svoje članove za razdoblje jesen-zima 2018.g.

Posebnosti pri izradi godišnjih poreznih prijava obrta i slobodnih zanimanja za 2017. i porezne novine od 1.1.2018.

Projekt edukacije za obrtnike – Računalni operater sa naglaskom na Facebook promidžbu počinje u veljači 2018.g. počinje u velači 2018.

U današnje vrijeme napredne tehnologije i sve veće potrebe za informatičkom pismenošću, ljudi su suočeni sa izazovima u korištenju informatičkih alata koji svakim danom sve brže i više napreduju. U programu edukacije Operater/ka na računalu s naglaskom na Facebook kao marketinški alat, pozivamo Vas da se na jednostavan i učinkovit način pridružite edukaciji koja će Vam olakšati svakodnevno suočavanje sa tehnologijom.

Seminar: Sigurnost na radu – obveze poslodavca  održati će se 15.02.2017, 15 – 17 sati, Šmidhenova 34. Teme seminara su: Obavljanje poslova zaštite na radu, procjena rizika, osposobljavanja, poslovi s posebnim uvjetima rada te Ispitivanja. Predavač: Željko Otmačić – ENERGO INSPEKT d.o.o.

U tijeku prijave za polaganje majstorskih ispita u proljetnom roku 2017. godine. Prijave primamo do 19.02.2017. godine za ispitni rok majstorskih ispita koji će se održati od 05.04.2017. do 12.05.2017. godine. U privitku Vam dostavljamo letak o majstorskim ispitima te prijavnicu za ispit. Sve informacije možete dobiti u uredu za obrazovanje Obrtničke komore Zagreb – 4806 – 545, 4806 – 543.

„Usvojite znanja, vještine i stavove koji vode do realizacije postavljenih prodajnih ciljeva. Udruženje obrtnika Samobor 08.02.2017., 15-19 sati, u prostoru Udruženja, Šmidhenova 34, organizira radionicu – trening: KAKO PRODATI PROIZVOD? Ovo je po prvi put da Udruženje organizira ovakvu vrstu radionice te smo osigurali BESPLATNU radionicu za prvih 8 prijavljenih sudionika ( obrtnike i njihove zaposlenike ).

Udruženje obrtnika Samobor organizira 26.01.( ČETVRTAK ), s početkom u 16:15 sati ( ukupno trajanje oko 2 sata ), u prostorijama Udruženja - Šmidhenova 34, Samobor, stručni seminar: "POSEBNOSTI PRI IZRADI GODIŠNJE POREZNE PRIJAVE OBRTNIKA I SLOBODNIH ZANIMANJA ZA 2016.G. I NOVINE U SKLOPU POREZNE REFORME OD 01.01.2017.G."