Manifestacije u vezi s poduzetništvom u smislu ovog Natječaja jesu sajmovi, izložbe, natjecanja i slične manifestacije u vezi s poduzetništvom, organizirane s namjerom predstavljanja poduzetnika i udruženja poduzetnika, promocije ili ocjenjivanja njihovih proizvoda i usluga.

Prihvatljivi prijavitelji su trgovačka društva, ustanove, zadruge i obrti koji imaju sjedište na području Zagrebačke županije

Prijave se podnose za sufinanciranje projekata koji će se provoditi tijekom 2019. godine.

Temeljem Natječaja neće se sufinancirati:
- nastup, predstavljanje i ocjenjivanje poljoprivrednih proizvoda i proizvođača
- nastup na kongresima, seminarima, okruglim stolovima, stručnim skupovima, predavanjima i slično
- nastup na prodajnoj izložbi u okviru prostora trgovačkih centara i slično
- pojedinačni nastup u okviru zajedničkog nastupa na manifestaciji, ako je organizatoru zajedničkog nastupa dodijeljena potpora za sufinanciranje organiziranja zajedničkog nastupa poduzetnika Zagrebačke županije na manifestacijama.

Namjena:
Potpora se može dodijeliti pojedinačnim izlagačima za nastup na manifestacijama u zemlji ili inozemstvu isključivo za:
- zakup, uređenje i opremanje izložbenog prostora,
- trošak izrade promidžbenih materijala koji se koriste na manifestaciji.

Neprihvatljivi troškovi:
- troškovi prijevoza, noćenja i dnevnica,
- troškovi zaposlenih i honorarnih suradnika,
- trošak izrade vizualnog identiteta,
- trošak izrade internetskih stranica,
- popratni troškovi konzumacije hrane i pića, nagrada i poklona za posjetitelje
- porez na dodanu vrijednost.

Iznos potpore:
Potpora može iznositi do 50% prihvatljivih troškova, a najviše do:
- 7.500,00 kuna za nastup na manifestacijama u Hrvatskoj,
- 25.000,00 kuna za nastup na manifestacijama u inozemstvu.

Prednost pri dodjeli potpore imaju subjekti malog gospodarstva:
- za nastupe na manifestacijama u inozemstvu
- kojima je osnovna djelatnost proizvodnja
- koji su nositelji Uvjerenja za tradicijski odnosno umjetnički obrt ili Uvjerenja i znaka za proizvod u skladu s Pravilnikom o tradicijskim, odnosno umjetničkim obrtima (NN 112/2007) ili imaju svojstvo nematerijalnog kulturnog dobra.

Prijave se dostavljaju do 19. srpnja 2019. godine.

Sva dodatna pojašnjenja ili informacije mogu se zatražiti elektronskom poštom na adresi Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., ili telefonom na broj telefona 6009-457.

Cijeli tekst Natječaja, Upute za prijavitelje i dokumentaciju potrebnu za prijavu možete ponaći na web stranici Zagrebačke županije https://www.zagrebacka-zupanija.hr/natjecaji/271/javni-natjecaj-za-dodjelu-potpora-poduzetnicima-za