• Aktualno

• Seminar - 4. krug porezne reforme i druge porezne aktualnosti

09-10-2019

Porezna reforma uvela je mnoge polemike i rasprave u računovodstveno/financijskom okruženju tijekom zadnjih mjeseci, s obzirom na niz novih zakonskih promjena. Cilj seminara je na jednom mjestu pružiti sve detaljne informacije vezane uz izmjene propisa koje će stupiti na snagu 1.1.2020. godine, a značajni su za računovođe i knjigovođe. Ovim...

• Bespovratne potpore obrtnicima i poduzetnicima koji izvode naukovanje učenika

11-09-2019

Temeljem Programa "Naukovanje za obrtnička zanimanja" dodjeljuju se bespovratne potpore za izvođenje programa naukovanja za zanimanja u sustavu vezanih obrta po Jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica („Narodne novine“,broj 42/08).

• Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima

11-09-2019

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavilo je otvoreni javni poziv za projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2019. godinu. Ovaj poziv namijenjen je učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po Jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO).

1 2 3

U vremenu od 21.05. – 05.06.2018.g. održani su izbori po Cehovima i Sekcijama unutar Ceha za Skupštinu Udruženja obrtnika Samobor koja broji 37 članova. Izabrani su predsjednici Sekcija, njihovi zamjenici, te delegati u Skupštinu prema strukovnom, brojčanom i teritorijalnom načelu, dakle, izabrani su obrtnici iz Samobora, Svete Nedelje i Stupnika prema broju članova svake Sekcije i Ceha. Oni će na konstituirajućoj sjednici, zakazanoj za 10.09.2018.g. izabrati Predsjednika Udruženja obrtnika i dva dopredsjednika, imenovati Upravni odbor i Nadzorni odbor za slijedeće mandatno razdoblje 2018. – 2022.g., te delegate u Skupštinu Hrvatske obrtničke komore i Obrtničke komore Zagreb. Stoga pozivamo sve one, koji se žele kandidirati za predsjednika Udruženja obrtnika da još uvijek mogu podnijeti svoju kandidaturu sakupivši 1/3 potpisa članova budućeg sastava Skupštine, kako je prema Statutu Udruženja obrtnika Samobor predviđeno. Sve podatke i informacije, kao i potpisne liste, možete dobiti u Udruženju obrtnika Samobor, Šmidhenova 34.

logo hok1

Logo Samobor