Udruženje redovno organizira edukacije, osposobjavanja i licenciranja za obrtnike i druge zainteresirane sa temama kao što su: higijenski minimum, edukacija prijevoznika, porezne novosti, CNC operateri, AutoCAD i 3D, informatički tečaj i sl. Obavijesti o ovome možete pratiti na ovoj stranici, ali i primati SMS-om te elektroničkom poštom. Udruženje organizira edukacije koje su korisne obrtnicima te ukoliko imate prijedloge pozivamo vas da se javite.

Nezaposlena ste osoba? Živite na području LAG-a Sava? Htjeli biste steći još neka znanja i vještine da možete pronaći bolji posao?

Klub za zapošljavanje – RADO (Obrtnička komora Zagreb – Udruženje obrtnika Samobor) održati će 22. ožujka 2019. u prostoru Udruženja obrtnika Samobor 3. motivacijsku radionicu za nezaposlene osobe s područja Samobora i Svete Nedelje. Motivacijsku radionicu voditi će: stručnjakinja za poslovnu komunikaciju i osobni razvoj Liljana Buhač i voditelj Kluba RADO Krunoslav Knežević.

Sudjelovanjem u projektu „Makeover karijere – podrška zapošljavanju u sektoru njege tijela“. 60 nezaposlenih žena dobit će priliku za sudjelovanje u programu kluba za zapošljavanje, a planirano je uključivanje 45 nezaposlenih žena u programe obrazovanja. U ovom ciklusu provodit će se program osposobljavanja za poslove MASERA!

Ispitni rok za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza “Upravitelj prijevoza“ održati će se u subotu 27. travnja 2019.g. u Zagrebu.

Ovisno o intenzitetu prijave, postoji mogućnost održavanja ispitnog roka i u nedjelju, 28. travnja 2019. Prijava za ispit mora biti poslana najkasnije 15 dana prije određenog ispitnog roka, tj. do 12. travnja 2019.g. Povjerenstvo je dužno uputiti polaznicima pisani dopis za pristupanje ispitu najkasnije 7 dana prije početka ispita. Za prijavu ispita potrebno je dostaviti ispunjenu prijavnicu i potvrdu o uplati. Prijavnica i podaci za uplatu mogu se preuzeti s web stranice HOK-a, http://www.hok.hr/cehovi/ispit_za_prijevoznike.

Hrvatska obrtnička komora i ove godine organizira besplatni seminar na temu "Pripreme za završni obračun 2018. godine i zakonske promjene na snazi od 01. siječnja 2019. godine". Seminar će se održati 21. siječnja 2019. godine u Velikoj dvorani HOK-a, Ilica 49, Zagreb s početkom u 13 sati.

Pripreme za majstorski ispit u proljetnom ispitnom roku započet će  besplatnim informativnim  radionicama   koje Obrtničko učilište organizira u suradnji  sa Obrtničkom komorom Zagreb u periodu od 20. do 21. veljače 2019.

Dinamičnost poslovanja i česte promjene u poslovnom svijetu od svih poslovnih ljudi iziskuju stalno usavršavanje, i to ne samo u stručnim i tehničkim znanjima. Vještine uspješnog komuniciranja, pregovaranja, vođenja, prezentiranja i prodaje, nezaobilazan su alat svakog obrtnika. Kako bi uspješno usvojili gore navedene vještine, Udruženje obrtnika Samobor je u suradnji sa Obrtničkim učilištem provelo edukaciju za 10 zainteresirane obrtnika.

Poduzetnički centar Samobor d.o.o. uz sufinanciranje Zagrebačke županije i Grada Samobora, organizira poslovne edukacije namijenjene malim i srednjim poduzetnicima, obrtnicima i djelatnicima Grada Samobora i javnih institucija. Radionica će se održati u četvrtak, 13. prosinca 2018., s početkom u 18:00 sati, u Gradskoj vijećnici Grada Samobora, Trg kralja Tomislava 5, Samobor. Cilj radionice je stjecanje znanja za samostalno kreiranje i upravljanje Google AdWords kampanjama.

Udruženje obrtnika Samobor poziva vas na porezni seminar koji će se održati 3.12.2018. od 16:30 - 18:30 h u prostoru Udruženja, Šmidhenova 34, Samobor.

Tema seminara su izmjene zakonskih propisa u 3. krugu porezne reforme, a seminar će voditi dipl.oec. Mirjana Mahović Komljenović. Kotizacija za seminar je 100 kn po sudioniku za obrtnike i dobrovoljne članove te 200 kn po sudioniku za poduzeća (d.o.o., j.d.o.o., OPG). Na priloženom linku Prijavnica za seminar nalazi se prijavni obrazac za sudjelovanje pa ukoliko ste zainteresirani molimo Vas da ispunjeni obrazac dostavite na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. najkasnije do 29.11.2018. do 15:30 h.

Za sve upite i dodatne informacije možete se javiti na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na broj telefona 01/3360129.

Hrvatska obrtnička komora u suradnji s Obrtničkom komorom za München i Gornju Bavarsku (HWK), poziva Vas da sudjelujete na seminaru

„Uvjeti poslovanja u Njemačkoj“.

Seminar će se održati u srijedu, 17. listopada 2018. godine u prostorijama Hrvatske obrtničke komore, Ilica 49/I, Zagreb, s početkom u 13.00 sati.

Ukoliko razmišljate o širenju svoga tržišta van granica Hrvatske i Njemačka je zemlja u kojoj biste željeli ponuditi svoje robe i / ili usluge, ovakav je seminar odlična priprema za vas. Kako pronaći nove kupce i koje zahtjeve njemačko tržište postavlja pred one koji na njemu posluju, samo su neka od pitanja na koja će vam ovaj seminar ponuditi odgovore.

Seminar će se održati na hrvatskom jeziku, a za sudjelovanje obavezna je prethodna prijava putem priloženog obrasca na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. Ili putem telefona 01/ 4806-666 ili 072 000 026 od 08:00 do 12:00 sati. Broj sudionika je ograničen kapacitetom dvorane. Sudjelovanje je besplatno. Rok prijave je 15.10.2018.

Detaljne inforamcije na web stranici HOK-e: https://www.hok.hr/press/novosti/prijavite_se_na_seminar_uvjeti_poslovanja_u_njemackoj